Obrazy z mchu

Cząstka lasu na twojej ścianie.

Obrazy z mchu świetnie wpisują się w najnowsze trendy aranżacji wnętrz. Możemy je spotkać w przestrzeniach publicznych, firmach i instytucjach. Coraz częściej goszczą także w domach czy mieszkaniach urządzonych w duchu biophilic design. Naturalna dekoracja ożywi każde pomieszczenie, doda mu koloru i świeżości.

W zgodzie z naturą

Mech sprowadzamy jedynie z zaufanych, holenderskich upraw. Mamy pewność, że nasi dostawcy szanują naturalne środowisko i nie ingerują w lokalny ekosystem. Roślina jest zbierana ręcznie, oczyszczana z nasion, a następnie poddawana procesowi stabilizacji.

Obrazy tworzymy z mchu chrobotka reniferowego oraz mchu poduszkowego. Porosty te świetnie sprawdzają się w roli dekoracji, absorbują wilgoć i poprawiają jakość powietrza w mieszkaniu.

Chrobotek pochodzi ze Skandynawii, gdzie stanowi przysmak reniferów. Ma naturalny, charakterystyczny zapach lasu i strukturę miękkiej gąbki. Charakteryzuje się też jednolitą powierzchnią plechy. Mech poduszkowy jest z kolei znacznie bardziej wybrzuszony i kulisty. Po naklejeniu na ścianę sprawia wspaniałe wrażenie. Dzięki swojemu naturalnemu kształtowi sprawdzi się zarówno jako część większej kompozycji, jak i samodzielna dekoracja.

Nie tylko dekoracja

Obrazy z mchu szczycą się nie tylko swoimi walorami estetycznymi, ale i właściwościami hipoalergicznymi. Porost impregnuje się specjalnymi środkami, m.in. gliceryną, która w pewnym stopniu „usypia” roślinę i zapobiega jej schnięciu. To rozwiązanie idealne dla osób uczulonych na pyły – mech wspaniale filtruje powietrze. Warto dodać, że jest też antystatyczny, czyli nie przyciąga drobnoustrojów czy chociażby kurzu.

Ściana z mchu świetnie zatrzymuje dźwięki, absorbując je praktycznie w całości. Sprawdzi się zatem jako naturalne wyciszenie m.in. w biurach.

Jak dbać o obrazy z mchu?

Obrazy z mchu są dobrą alternatywą dla roślin doniczkowych. To propozycja idealna dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na systematyczną i skomplikowaną pielęgnację naturalnych dekoracji. Zaimpregnowane porosty nie wymagają przycinania czy nawet podlewania! Warto zadbać jedynie o odpowiedni poziom wilgotności powietrza – ok. 40-60%. W praktyce są to jednak normalne warunki pokojowe. Mech powinno się trzymać z daleka od nasłonecznionych miejsc, pieców czy kominków. Roślina nie lubi bowiem wysokich temperatur. Unikajmy odrywania poszczególnych części rośliny, drapania czy nadmiernego dotykania. Takie działania mogą jej jedynie zaszkodzić.

Stwórz swoją cichą przystań...

Obrazy z mchu chrobotka okażą się Twoją stylową wizytówką bez względu na to w jakim pomieszczeniu je umieścisz. Wprowadź do swojego domu naturę i ciesz się zapachem lasu o każdej porze dnia i nocy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!