Doniczki z mchem

Wspaniały prezent i sposób na aranżację wnętrza

Nie od dziś wiadomo, że piękno tkwi w prostocie. Estetyczne doniczki z mchem królują na rynku już od wielu miesięcy. Okazuje się, że ta pozornie zwyczajna dekoracja może całkowicie odmienić wystrój każdego pomieszczenia. Doniczka z mchem chrobotkiem łączy w sobie walory estetyczne i wygodę użytkowania. Nieskomplikowana pielęgnacja rośliny jest zdecydowanie jedną z jej największych zalet.

mech chrobotek sklep

Intensywnie zielony mech Chrobotek prosto ze Skandynawskich lasów

Mech, który znajdziesz w naszych doniczkach pochodzi jednie od sprawdzonych, europejskich dostawców. Chrobotek to porost występujący naturalnie przede wszystkim w skandynawskich lasach. Często określa się go mianem reniferowego gdyż stanowi on główne źródło pożywienia tych pięknych zwierząt. Swoją barwę zawdzięcza z kolei naturalnemu barwnikowi. 

Mech działa jak naturalny filtr powietrza, przez co sprawdza się na każdej przestrzeni. Oczyszcza wnętrze z kurzu czy toksyn i nie zagraża nawet alergikom. Często wykorzystuje się go przy tworzeniu naturalnych obrazów, o których więcej możesz przeczytać tutaj. Porost wygląda wspaniale w aranżacjach rustykalnych, skandynawskich oraz tych w stylu modern.

Efektowne doniczki, które skradną Twoje serce

Piękno chrobotka podkreślają stylowe doniczki mikroklimat. Beton architektoniczny w surowej odsłonie wydobywa z rośliny intensywny zielony kolor. Propozycja ta wygląda świetnie przede wszystkim w biurach, kancelariach czy przychodniach. Dla zwolenników nieco bardziej tradycyjnych rozwiązań przygotowaliśmy z kolei ceramiczne doniczki w formie baryłki. Znajdziesz je tu w wielu kolorach i wielkościach. Całość dodatkowo uzupełniamy dekoracyjnymi wstawkami. Każdy detal przy wykonywaniu kompozycji został odpowiednio przemyślany. Na Twoje życzenie w doniczce umieszczamy bilecik z wygrawerowaną dedykacją. To opcja idealna na prezent z okazji urodzin czy chociażby Dnia Matki.

chrobotek w doniczce

Niewymagająca propozycja dla zapracowanych

Mech chrobotek w doniczce sprawdzi się idealnie dla początkujących ogrodników. Roślina nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji czy regularnego przycinania. Nie trzeba jej nawet podlewać! Porosty pobierają bowiem wodę z powietrza. Pamiętaj tylko o odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniu – od 40-60%. Takie warunki panują jednak zazwyczaj w każdym mieszkaniu czy domu.

Mech w doniczce doskonale radzi sobie zarówno na oświetlonym parapecie, jak i w zaciemnionych łazienkach. Po długiej ekspozycji na ciepło warto go jedynie delikatnie zrosić wodą. Roślina stanowi naturalny higrometr. Kiedy jest miękka, puszysta i intensywnie zielona oznacza to, że powietrze jest zdrowe zarówno dla Ciebie, jak i dla porostów. Sucha powierzchnia powinna skłonić Cię z kolei do zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń i do podniesienia wilgotności otoczenia.

Jedyny w swoim rodzaju...

Chrobotek reniferowy to wspaniała alternatywa chociażby dla wymagających roślin doniczkowych. Ekologiczna i długowieczna zieleń staje się coraz popularniejszym sposobem na wyrażenie uczuć czy upiększenie mieszkania. W naszym sklepie znajdziesz mech w doniczce, który charakteryzuje się wyjątkowo pięknym wyglądem i równie wysoką jakością.

Mech Chrobotek Gdzie kupić?

Na stronie mikroklimat znajdziesz doniczki z mchem najwyższej jakości. Systematycznie aktualizujemy ofertę i wzbogacamy ją o nowe okazy. Możesz też odwiedzić nas stacjonarnie, w naszym sklepie w Krakowie.