Senecio

Wyjątkowy sukulent z basenu Morza Śródziemnego

Senecio to roślina idealna dla zapominalskich osób i dla tych, którzy nie mają czasu na skomplikowaną pielęgnację. Urokliwy sukulent pochodzi z Europy Południowej, a dokładniej z okolic Morza Śródziemnego. Roślina charakteryzuje się soczystymi liśćmi gęsto okrywającymi łodygę.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim senecio aquarine „Mount Everest” o pięknej, pastelowej barwie. Wyjątkowy okaz wyglądem przypomina koralowiec, który można spotkać w oceanach. Mięsiste, niebiesko-zielone liście mają od 5 do 10 centymetrów długości i są spiczasto zakończone. Senecio wpasuje się idealnie w mieszkania urządzone w skandynawskim stylu, nowoczesnym, a nawet eklektycznym.

senecio Sklep

Podstawowa pielęgnacja senecio

Senecio podlewamy rzadko, ale dość obficie. Ziemia musi mieć czas na przeschnięcie. W chłodnych miesiącach nawadniamy roślinę sporadycznie. Sukulent nie wymaga od nas częstego przesadzania, ale możemy za to wzbogacać jego podłoże o nawozy ze sklepów ogrodniczych. Dodatkowo warto skracać za długie pędy.

Sukulent powinien stać w jasnym, dobrze nasłonecznionym miejscu. Schowana roślina utraci swój naturalny kształt i będzie się pięła w górę. Dobrym miejscem okaże się dla niej parapet południowy.