Rośliny ozdobne

Stylowe i naturalne uzupełnienie wnętrza

Rośliny ozdobne to nieodłączna część dekoracji mieszkania, która ożywia przestrzeń i nadaje jej niepowtarzalnego charakteru. Zielone organizmy świetnie wpływają na jakość powietrza, zwiększają wilgotność oraz produkują tlen. Co więcej, niektóre gatunki są naturalnymi jonizatorami. W skrócie oznacza to, że unieszkodliwiają zanieczyszczenia, bakterie i wirusy z powietrza. Działają pozytywnie na nasze samopoczucie oraz zdrowie.

Rośliny doniczkowe sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu. Możesz umieścić je na kuchennym blacie, przy stoliku nocnym w sypialni, a nawet w łazience. Tylko od Ciebie zależy jaki gatunek wybierzesz! W tej zakładce znajdziesz wyselekcjonowane i zdrowe okazy, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.

Rośliny ozdobne

Rośliny, które poprawią nastrój i koncentrację

Nie od dziś wiadomo, że warto umieszczać rośliny ozdobne w biurach czy miejscach nauki. Liczne badania dowodzą, że kontakt z naturą (nawet w doniczkowej formie) ma wpływ na poprawę naszej kondycji psychicznej i fizycznej. Uprawianie ogrodnictwa przez starsze czy schorowane osoby może zwiększyć ich koordynację ruchową, odstresować, a nawet zmniejszyć ciśnienie krwi.

Im większa powierzchnia liścia, tym lepsze nawilżenie powietrza. Z tego tego powodu coraz chętniej stawia się na pokaźne okazy z dużymi blaszkami. Warto umieszczać je w zatłoczonych, publicznych miejscach.

Rośliny ozdobne mogą poprawić naszą zdolność do zapamiętywania oraz kojarzenia faktów. Wpływają tym samym na koncentrację podczas nauki. Gatunki takie jak aglaonema, skrzydłokwiat czy zamiokulkas są szczególnie cenione przez pracowników umysłowych.

Minimalistyczne, zielone akcenty, a może tropikalna dżungla?

Obecnie mamy dostęp do roślin z całego świata. Możemy upiększyć nasze mieszkanie propozycjami z Azji, Ameryki, a nawet tropikalnych lasów równikowych. Coraz chętniej decydujemy się na propozycje z dużymi, kształtnymi liśćmi o nieoczywistych barwach.

Absolutnym hitem stało się też tworzenie tzw. urban jungle. Jest to kącik roślinny w mieszkaniu o klimacie rodem z dżungli. Umieszczamy tam monsterę, filodendrona, wspomnianą wcześniej aglaonemę czy chociażby alocasię. Takie miejsce stanowi dla właścicieli oazę spokoju. Wspaniale wybija się zarówno na kolorowym tle, jak i w prostych, minimalistycznych wnętrzach.

Możemy postawić też na subtelne dodatki w postaci pojedynczych roślin. Świetnie sprawdzą się tu sukulenty czy chociażby fittonia. Niektóre gatunki szczycą się też pięknymi kwiatami. Warto rozglądać się przede wszystkim za hoją.

Kwiaty ozdobne

Gwarancja satysfakcji

Rośliny mikroklimat są prawdziwą perłą na rynku. Oferujemy jedynie zdrowe, nieuszkodzone okazy pochodzące od sprawdzonych dostawców. Zapewniamy im profesjonalną opiekę każdego dnia i dbamy o ich właściwy rozrost. Możesz być pewny, że zamówiona przez Ciebie roślina ozdobna dotrze pod Twoje drzwi w nieskazitelnym stanie.

W każdej zakładce z konkretnymi okazami znajdziesz też szczegółowe instrukcję dotyczące pielęgnacji. Szczegółowo objaśniamy kwestię podlewania, nawożenia, przycinania czy warunków, w jakich dany organizm powinien się znajdować.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do zakupy rośliny idealnej!