Osłonki

Stylowe uzupełnienie Twojego mieszkania

Rośliny to najpiękniejsza dekoracja naszego mieszkania. Naturalne pnącza czy kwiaty uzupełniają każdą aranżację i wprowadzają do wnętrza zew natury. Wspaniały efekt wizualny potęgują doniczki, które obecnie możesz wybrać w każdym kształcie czy kolorze. Betonowe propozycje sprawdzą się wspaniale na tle industrialnych, minimalistycznych dodatków. Ceramiczne będą z kolei współgrać zarówno z nowoczesnym, jak i nieco bardziej klasycznym stylem. Wszystko zależy od naszej inwencji oraz tego, jak bardzo chcemy wyeksponować konkretną roślinę.

Osłonki na doniczki

Stylowe uzupełnienie Twojego mieszkania

Całość powinna harmonizować się z tłem. Może warto postawić zatem na produkt przypominający prawdziwą rzeźbę? Wariantów jest mnóstwo! Osłonki na doniczkę są też nierzadko kluczowym czynnikiem decydującym o prawidłowym i swobodnym rozroście rośliny.

Doniczka doniczce nie równa

Wybór doniczki jest wbrew pozorom niełatwym zadaniem i może przysporzyć nam wielu problemów. Na szczęście, jest kilka złotych zasad, które ułatwiają podjęcie decyzji.

Czynniki estetyczne są ważne, ale to nie one odgrywają kluczową rolę. Warto skupić się przede wszystkim na rozmiarze naczynia. Im mniejsza roślina tym mniejsza osłonka. Doniczka ozdobna ma całości ukryć system korzenny, ale nie zmuszać go do rozbudowy. Nawet w momencie, w którym przesadzanie okazuje się niezbędne wymieńmy naczynie na takie, którego średnica jest jedynie o 1-2 cm większa.

Wiele roślin wymaga również stałych otworów do odprowadzania wody. Takie rozwiązanie zapobiega gniciu rośliny, a w konsekwencji jej obumieraniu. Nie zmienia to faktu, że osłonkę używamy jedynie na zewnętrznej części. Zwracajmy przy tym uwagę na miejsce, przy którym chcemy postawić doniczkę. Na balkon czy taras wykorzystajmy cięższe naczynia np. ceramiczne, betonowe. Materiały tego typu utrudnią parowanie i przegrzewanie się gleby. W mieszkaniu z kolei możemy sobie pozwolić na całkowitą dowolność.

Ciekawa gama produktów w niepowtarzalnych wzorach

Obecnie na rynku pojawiają się coraz to nowsze propozycje stworzone specjalnie dla ogrodników, w tym amatorów. Stylowe doniczki ozdobne stały się absolutnym niezbędnikiem w nowoczesnych mieszkaniach czy tzw. „urban jungle”. Coraz chętniej stawiamy na niestandardowe opcje, które przypominają raczej stare wazy, tłoczone misy, a nawet rzeźby niż nudne propozycję z poprzedniej dekady. W ofercie mikroklimat znajdziesz osłonkę idealną bez względu na to, jaki wariant preferujesz. Dbamy zarówno o wysoką jakość naszych produktów, jak i ich estetykę wykonania. Posiadamy całą gamę kolorów, w różnych odcieniach i tonacjach. Możesz zdecydować się na gładką powierzchnie albo tą pokrytą wzorami.

Warto dodać, że każde zamówienie zabezpieczamy tak, aby doniczki ceramiczne nie uległy uszkodzeniu. Odpowiednio wypełniamy kartony i ograniczamy ruch naczyń w paczce. Możesz być pewny, że osłonka trafi do ciebie w nienaruszonym stanie!