Blog

Mech chrobotek – poznaj 5 faktów na jego temat

Mech chrobotek wszedł przebojem na polski rynek i ciągle zyskuje nowe rzesze swoich fanów. Jedni kochają go za funkcjonalność, inni natomiast za elegancki wygląd. Dowiedz się, co ta roślina – dostępna w naszym sklepie – ma jeszcze Tobie do zaoferowania.

Mech chrobotek – idealny do łazienki

Jeżeli szukasz rośliny, która pasuje do łazienki, mech chrobotek sprawdzi się doskonale. Dekoratorzy podkreślają, że to miejsce dla niego idealne co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, niektóre łazienki są pozbawione okien, co utrudnia dostęp promieni słonecznych do pomieszczenia. Mech chrobotek nie potrzebuje natomiast światła, by żyć. Po drugie, łazienka jest przestrzenią, w której panuje wyższa niż gdziekolwiek indziej w domu, wilgoć. Mech uwielbia środowisko wilgotne, pochłaniając nadmiar wilgoci z otoczenia. Dzięki swojej higroskopijności zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów, co jest jego dodatkową zaletą.

Lepsza akustyka pomieszczenia

Czy widziałeś kiedyś jak jest zbudowany mech? Zwróć uwagę na jego gąbczastą budowę, która nie tylko dodaje mu urody, ale również wiąże się z inną funkcjonalnością. Otóż okazuje się, że mech świetnie pochłania fale dźwiękowe. Ta cecha mchu została wykorzystana w akustyce. Specjaliści od dźwięku bardzo chętnie wykorzystują mech do tworzenia paneli wyciszających. Jeżeli i Tobie zależy na odrobinie ciszy, otaczaj się mchem.

Mech chrobotek – roślina idealna dla alergików

Alergia to obecnie plaga naszych czasów. Coraz więcej osób boryka się z różnego rodzaju uczuleniami. Czynnikami uczulającymi są pyłki, rośliny czy żywność. Do uczulających roślin – za sprawą impregnacji – nie należy mech chrobotek. Dlatego doskonale odnajdzie się w domu alergika. Mech chrobotek posiada również funkcję filtrującą, dzięki czemu dobrze oczyszcza powietrze w pomieszczeniu z pyłów i toksyn.

Brak obowiązku czyszczenia czy pielęgnacji

Ludzie dzielą się na tych, którzy mają rękę do roślin i na tych, którzy mimo różnych prób mają trudności w utrzymaniu rośliny w pięknym stanie. Jeżeli i Ty nie lubisz albo nie masz ręki do opieki nad roślinami – mech sprawdzi się w Twoim domu znakomicie. To bardzo niewymagająca pielęgnacji roślina. Nie musisz go podlewać, bo mech pobiera wilgoć z otoczenia. Jeżeli natomiast stoi w pełnym słońcu warto od czasu do czasu bardzo delikatnie spryskać go mgiełką wody. Na zaimpregnowanej roślince nie osadza się kurz, co zdejmuje z nas obowiązek jego czyszczenia.

Jeżeli mech chrobotek przekonał Cię do siebie, możesz zaprosić go do swojego domu. Poznaj nasze propozycje mchu już teraz.