Blog

Mech chrobotek – poznaj 5 faktów na jego temat

Mech chrobotek wszedł przebojem na polski rynek i ciągle zyskuje nowe rzesze swoich fanów. Jedni kochają go za funkcjonalność, inni natomiast za elegancki wygląd. Dowiedz się, co ta roślina – dostępna w naszym sklepie – ma jeszcze Tobie do zaoferowania.

Mech chrobotek – idealny do łazienki

Jeżeli szukasz rośliny, która pasuje do łazienki, mech chrobotek sprawdzi się doskonale. Dekoratorzy podkreślają, że to miejsce dla niego idealne co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, niektóre łazienki są pozbawione okien, co utrudnia dostęp promieni słonecznych do pomieszczenia. Mech chrobotek nie potrzebuje natomiast światła, by żyć. Po drugie, łazienka jest przestrzenią, w której panuje wyższa niż gdziekolwiek indziej w domu, wilgoć. Mech uwielbia środowisko wilgotne, pochłaniając nadmiar wilgoci z otoczenia. Dzięki swojej higroskopijności zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów, co jest jego dodatkową zaletą.

Lepsza akustyka pomieszczenia

Czy widziałeś kiedyś jak jest zbudowany mech? Zwróć uwagę na jego gąbczastą budowę, która nie tylko dodaje mu urody, ale również wiąże się z inną funkcjonalnością. Otóż okazuje się, że mech świetnie pochłania fale dźwiękowe. Ta cecha mchu została wykorzystana w akustyce. Specjaliści od dźwięku bardzo chętnie wykorzystują mech do tworzenia paneli wyciszających. Jeżeli i Tobie zależy na odrobinie ciszy, otaczaj się mchem.

Mech chrobotek – roślina idealna dla alergików

Alergia to obecnie plaga naszych czasów. Coraz więcej osób boryka się z różnego rodzaju uczuleniami. Czynnikami uczulającymi są pyłki, rośliny czy żywność. Do uczulających roślin – za sprawą impregnacji – nie należy mech chrobotek. Dlatego doskonale odnajdzie się w domu alergika. Mech chrobotek posiada również funkcję filtrującą, dzięki czemu dobrze oczyszcza powietrze w pomieszczeniu z pyłów i toksyn.

Brak obowiązku czyszczenia czy pielęgnacji

Ludzie dzielą się na tych, którzy mają rękę do roślin i na tych, którzy mimo różnych prób mają trudności w utrzymaniu rośliny w pięknym stanie. Jeżeli i Ty nie lubisz albo nie masz ręki do opieki nad roślinami – mech sprawdzi się w Twoim domu znakomicie. To bardzo niewymagająca pielęgnacji roślina. Nie musisz go podlewać, bo mech pobiera wilgoć z otoczenia. Jeżeli natomiast stoi w pełnym słońcu warto od czasu do czasu bardzo delikatnie spryskać go mgiełką wody. Na zaimpregnowanej roślince nie osadza się kurz, co zdejmuje z nas obowiązek jego czyszczenia.

Jeżeli mech chrobotek przekonał Cię do siebie, możesz zaprosić go do swojego domu. Poznaj nasze propozycje mchu już teraz.

Informacje na temat pielęgnacji "Mikroklimatu"

Planujesz nabyć "Mikroklimat" i zastanawiasz się jak będziesz u niego dbać? Przeczytaj wszystkie najważniejsze informacje. Masz więcej pytań napisz: kontakt@mikroklimat.pl