Nolina Beaucarnea recurvata: Roślinne propozycje

Kategorie

polecane wpisy

Nolina Beaucarnea recurvata: Roślinne propozycje

Nolina Beaucarnea to roślina znana wielu osobom pod nazwą Noga Słonia, ze względu na swoją zdrewniałą łodygę, w której zostaje magazynowana woda. Jej wygląd może przypominać jukkę, niemniej jednak Nolina Beaucarnea będzie lepszym wyborem jeśli mamy w domu psa lub kota, ponieważ jest bezpieczna dla zwierząt.

Nolina Beaucarnea recurvata

Nolina Beaucarnea – pielęgnacja

Roślina ta została sprowadzona z Meksyku. Jej odporność i adaptacja do warunków sprawiła, że jest uprawiana w wielu miejscach na świecie. Roślina ta sprawdzi się idealnie jako dodatek do wielkiej, dobrze naświetlonej przestrzeni. Nolina w warunkach domowych dorasta do ponad metra wysokości.

Podłoże dla Noliny Beaucarnea

Odpowiednia gleba dla Noliny sprawi, że roślina będzie długo cieszyć oko oraz zminimalizuje się ryzyko przelania jej. Podłoże powinno składać się z ziemi dedykowanej do palm i dracen zmieszanej z perlitem lub piaskiem, oraz drenażu wykonanego z np. keramzytu. Należy również pamiętać, że pojemnik powinien być szeroki i niski.

Nolina Beaucarnea recurvata

Podlewanie 'Nogi Słonia’

Nolina, dzięki temu że potrafi magazynować wodę w swojej łodydze nie potrzebuje dużej ilości wody. Sprawdza się dla niej systematyczne podlewanie gdy podłoże przeschnie. Ważne jest, aby nie przelać rośliny, ponieważ zdecydowanie lepiej zniesie ona okres suszy niż gnicie korzeni. Zimą należy ograniczyć podlewanie oraz obniżyć temperaturę w pomieszczeniu w którym się znajduje do ok 10-15 stopni.

Wybór stanowiska uprawy – Nolina Beaucarnea

Miejsce w którym Nolina będzie zdrowo się rozwijać musi być jasne, najlepiej z rozproszonym światłem. Bezpośrednie słońce może poparzyć jej liście. Noga Słonia rośnie wolno, ale dobre warunki sprawią, że będzie cieszyć oko przez długi czas.

Podsumowanie

Dbając o Nolinę Beaucarnea należy pamiętać o:

  • przepuszczalnym podłożu
  • płytkiej i szerokiej doniczce
  • jasnym stanowisku

Czy wiesz, że… najlepszym terminem do przesadzania roślin jest wiosna i lato?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *