Philodendron White Knight: Roślinne propozycje

polecane wpisy

Philodendron White Knight: Roślinne propozycje

Philodendrony to rośliny, które posiadają bardzo wiele odmian. Jedną z nich jest Philodendron White Knight, który zachwyca miłośników roślin kolekcjonerskich wyjątkowym połączeniem białej wariegacji z czerwoną łodygą. Dodatkowo, Philodendrony te są bardzo często spotykane z tzw. wariegacją 'half moon’ oraz stosunkowo większą ilością białych wybarwień na tle innych Philodendronów White.

Jak dbać o Philodendrona White Knight?

Philodendron White Knight nie jest rośliną trudną w uprawie. W naturalnym środowisku roślina ta osiąga długość pędów ok. 2-3 metry, a w domowych warunkach wynosi on około jednego metra. Trzeba mieć na uwadze również fakt, że rośnie on raczej powoli, a jego liście są mniejsze od egzemplarzy rosnących dziko w tropikalnym klimacie.

Jaką glebę wybrać i jak często podlewać?

Do poprawnego wzrostu należy zapewnić mu przepuszczalną ziemię z drenażem oraz dodatkiem perlitu, ponieważ roślina lubi mieć stale wilgotne podłoże (ale nie przelane!). Philodendrony preferują wysoką wilgotność w otoczeniu na poziomie około 60-80%, ale nie jest to konieczne. Jeśli nie mamy możliwości zapewnienia odpowiedniej wilgotności powietrza, zaleca się okresowe jej podnoszenie poprzez zraszanie rośliny.

Gdzie w mieszkaniu będzie najlepiej rósł?

Preferuje jasne stanowisko, ale pozbawione bezpośrednich promieni słonecznych. Idealnym miejscem dla niego będzie parapet zachodniego okna. Niemniej jednak toleruje on również półcień, ale w miejscu pozbawionym słońca jego wzrost będzie jeszcze wolniejszy.

Philodendron White Knight – podsumowanie

Podsumowując, optymalne warunki dla Philodendrona White Knight to:

  • wilgotne, przepuszczalne podłoże
  • systematyczne podlewanie
  • jasne stanowisko
  • wilgotność powietrza około 60-70%

Czy wiesz, że… Białe Filodendrony tworzą tzw. potrójną białą koronę? Są to: Philodendron White Princess, Philodendron White Knight i Philodendron White Wizard.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *