Blog

Rośliny bezpieczne dla zwierząt domowych

Posiadasz psa lub kota, który uwielbia podgryzać Twoje roślinki? Uważaj! Wiele roślin jest powszechnie uważanych za trujące, a regularne ich zjadanie przez zwierzęta może wpłynąć negatywnie na ich zdrowie. Wiele osób trzyma ozdobne rośliny trujące w miejscach do których zwierzę nie ma dostępu, na przykład zawieszone wysoko w makramach lub w kwietnikach. Niemniej jednak istnieją również rośliny bezpieczne dla czworonogów, które można trzymać bez obawy o swojego pupila. Dla miłośników zwierząt oraz roślin przygotowaliśmy nasze propozycje roślin bezpiecznych dla psów i kotów:

Fittonia – kolorowa, łatwa w uprawie, bezpieczna dla zwierząt

fittonia - rośliny bezpieczne dla zwierząt

Jedna z mniejszych roślin o szerokiej gamie kolorów. W sprzyjających warunkach szybko rozrasta się na boki i do góry. Bardzo często wykorzystywana jest do tworzenia lasów w słoiku, ponieważ uwielbia wilgotne podłoże oraz wysoką wilgotność powietrza.

Jak o nią dbać dowiesz się tutaj.

Chamedora wytworna

Palma koralowa zachwyca swoimi długimi, parzystopierzastymi liśćmi. Sadzonki są bardzo gęste, a pióropusz wręcz wyrasta z ziemi. Roślina z czasem wydłuża się, tworząc cienką, długą łodygę, dorastając w warunkach domowych do około 1,5m.

Paproć Nephrolepis Exaltata

Rośliny bezpieczne dla zwierząt, które nigdy nie wychodzą z mody. Paprocie stanowią świetną alternatywę dla trujących, zwisających roślin takich jak Scindapsus czy Monstera Monkey Leaf. Zawieszona w makramowym kwietniku doda przestrzeni uroku i nada oldschoolowy klimat, bez obawy o bezpieczeństwo Twoich zwierząt.

Przeczytaj więcej o paprociach we wpisie o propozycji pięciu roślin cieniolubnych.

Calathee, np. Ornata, Orbifolia, Medallion

calathea - rośliny bezpieczne dla zwierząt

Wielokolorowa roślina posiadająca wiele odmian, które zachwycą każdego miłośnika roślin, ponieważ, oryginalność kolorów Calathei i mnogość wzorów przyciągają uwagę każdego oraz stanowią idealny dodatek do praktycznie każdego wnętrza. Chciałbyś dowiedzieć się jak opiekować się tymi roślinami i w jakich warunkach najlepiej się czują? Zobacz ten wpis.

Pachira Aquatica

Marzy Ci się drzewko w domu, ale wiele roślin takich jak Kroton, Ficus czy Jukka są szkodliwe dla zwierząt? Oto rozwiązanie! Pachira Aquatica, powszechnie znana jako drzewko szczęścia jest idealnym pomysłem na ozdobę mieszkania u miłośników czworonogów. Ta tropikalna roślina świetnie odnajdzie się w miejscu bez bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz w pomieszczeniach z wysoką wilgotnością.

Jak widać, przestrzeń w której znajduje się kot lub pies nie musi być wcale nudna i pozbawiona roślin, a lista roślin bezpiecznych dla zwierząt jest o wiele dłuższa. Chcielibyście zobaczyć kolejne nasze propozycje?

Informacje na temat pielęgnacji "Mikroklimatu"

Planujesz nabyć "Mikroklimat" i zastanawiasz się jak będziesz u niego dbać? Przeczytaj wszystkie najważniejsze informacje. Masz więcej pytań napisz: kontakt@mikroklimat.pl