Blog

Informacje na temat pielęgnacji "Mikroklimatu"

Miejsce:  Do prawidłowego rozwoju mikroklimatu potrzebne jest odpowiednie umiejscowienie: światło rozproszone, cień, półcień. Nie możesz dopuścić do nagrzania się słoja. 

Nawadnianie:  Na początku nasze roślinki będą się adaptować do otoczenia. Na ścianach słoika mogą pojawiać się krople wody lub para. W takim przypadku należy uchylić pokrywę do momentu aż szkło stanie się w pełni przeźroczyste. Z czasem parowanie ustąpi. Średnio raz na dwa tygodnie skontroluj wilgotność wewnątrz słoja. Jeśli mech jest wilgotny, a jego barwa jest ciemnozielona nie podlewaj lasu. Podczas nawadniania roślin ozdoby drewniane nie mogą znajdować się wewnątrz słoika.    

Pleśń:  Jeżeli dostrzeżesz w słoiku pleśń, musisz natychmiast się jej pozbyć. Pleść z roślin przemyj wilgotną szmatką, natomiast do usunięcia jej z drewnianych ozdób użyj wody z odrobiną octu.  

Rozwój roślin: Rośliny wykorzystywane do kompozycji są już z natury skarłowaciałe. Wraz ze wzrostem możesz je przycinać do odpowiednich dla Ciebie rozmiarów i kształtów.  

Reklamacje: Kompozycja jest odpowiednio ustabilizowana pod kątem panującej wilgotności, rośliny pochodzą od sprawdzonych hodowców. Do każdego zamówienia podchodzę indywidualnie, aby las cieszył oko jak najdłużej.  Nowy nabywca ma prawo do obejrzenia lasu przed zakupem. Służę również pomocą przez pierwszy etap rozwoju mikroklimatu (14 dni od zakupu). Po tym okresie nie są przyjmowane reklamację, oraz zwroty.