Co potrzebujesz do wykonania lasu w słoiku?

polecane wpisy

Co potrzebujesz do wykonania lasu w słoiku?

  • Słoik, czyli naczynie w którym zadomowią się Twoje roślinki. W naszej ofercie znajdziesz kilka ciekawych kształtów w różnych wymiarach. Szkło, które sprzedajemy jest zawsze pierwszej jakości, wykonane ręczne w pełni przeźroczyste. Każdy słoik ma już dobraną pokrywę korkową, która zatrzyma wilgoć wewnątrz i stworzy „Mikroklimat”.

  • Ziemia – odpowiednio dobrana ziemia to gwarancja idealne rozwoju roślin w słoiczku. Sprzedajemy ziemie od sprawdzonego dostawcy. Ziemia zawsze ma odpowiednią kwasowość 5.5 – 6.5PH. Dodatkowo wzbogacona nawozem.

  • Węgiel aktywny – Spora wilgotność panująca wewnątrz sprzyja rozwojowi pleśni, jeżeli nie wykorzystamy węgla aktywnego, nasze roślinki mogę spleśnieć.

  • Keramzyt – równie ważny element przy tworzeniu lasu. Keramzyt pełni funkcję drenażu pozwalającego uregulować namiar wody w ziemi. Doskonale zatrzymuje wilgoć.

  • Piasek/żwirek – dekoracja, którą można wykorzystać do stworzenia paska pomiędzy ziemią oraz na wierzch, tak aby nie była widoczna ziemia patrząc na słoik z góry.

  • Rośliny – Bez nich nie powstanie las ani też ogród 🙂 Wybór roślin należy do Ciebie. Kieruj się swoją kreatywnością. Pamiętaj jedynie, aby sukulentów nie mieszać z pozostałymi, wilgociolubnymi roślinami. Rośliny, które sprzedajemy zawsze są świeże oraz dorodne, importowane przede wszystkim z Holandii oraz Danii.

  • Mech – prawdziwy las musi mieć mech, ten sprzedawany przez nas jest odpowiednio przygotowany – stabilizowany, oraz barwiony naturalnymi barwnikami. Mech chrobotek pochodzi z legalnych upraw skandynawskich, natomiast mech poduszkowy sprowadzany jest z Francji.

  • Kamienie – może nie szlachetne, ale obowiązkowe w Twojej kompozycji. Nadadzą m.in górskiego klimatu. W każdym lesie jest są kamienie oraz skały. Otoczaki, marmurki, szklane bryły są odpowiednio przygotowywane oraz oczyszczone przed wysłaniem.

  • Drewniane dodatki – sami tworząc kompozycje nie wyobrażamy sobie jak niektóre ogrody wyglądały by bez domku, mostku czy tez ławeczki. Czasem można nadać im dodatkową symbolikę. Produkty zawsze dopracowane są w każdym calu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *