Blog

Mech chrobotek – dlaczego jest bezpieczny dla alergików?

Coraz więcej osób skarży się na różnego rodzaju alergie. Szacuje się, że z jej powodu cierpi już około 30 proc. całej populacji, a będzie jeszcze gorzej. Według statystyk liczba alergików w Europie podwaja się co około 10 lat, co oznacza, że do 2030 roku co drugi Europejczyk może mieć alergię. W efekcie wielu z nas zrezygnuje z nieodpowiednich pokarmów i trzymania w domu roślin, które uczulają. Do roślinności, która jest bezpieczna dla alergików należy mech chrobotek. Zobacz, dlaczego.

Mech chrobotek dla alergików – nie gromadzi kurzu

Mech chrobotek jest pokryty specjalną substancją, która zapobiega osadzaniu się na nim kurzu. Dzięki temu bez obaw mogą hodować go w swoim domu alergicy, którzy cierpią z powodu uczulenia na kurz. W przeciwieństwie do innych roślin albo mebli czy urządzeń elektronicznych, mech chrobotek nie jest środowiskiem przyjaznym do osadzania się kurzu, dzięki czemu nie trzeba go „odkurzać” z kurzowej warstwy. Alergicy mogą więc spać spokojnie.

Jest pokryty hipoalergicznym impregnatem

Mech chrobotek, by być jeszcze trwalszym, pokrywany jest hipoalergicznym impregnatem. To właśnie powód, dla którego kurz nie chce osiadać na roślinie i wybiera sobie inne miejsca w domu. Wybór mchu chrobotka pokrytego tego rodzaju substancją, gwarantuje bezpieczeństwo i zdrowie alergikowi.

Jest nieprzyjazny dla rozwoju pleśni

Każdy z nas, nie tylko alergicy, obawia się rozwoju pleśni i grzybów w swoim domu. Niektóre rośliny są niestety na nie podatne. Natomiast inne, jak mech chrobotek dla alergików, wręcz hamuje ich rozwój. Dlatego warto zdecydować się np. na dekoracyjne ściany w całości wykonane z mchu chrobotka. W ten sposób możemy stworzyć sobie miejsce bezpieczne od grzybów.

Oczyszcza powietrze z toksyn

Należy pamiętać, że czynnikami uczulającymi jest nie tylko kurz, ale również inne substancje zawieszone w powietrzu. Nasz mech doskonale je wyłapuje, czyniąc przestrzeń, w której przebywasz wolną od zanieczyszczeń (oczywiście wiele tu zależy od wielkości pomieszczenia i ilości wprowadzonej zieleni).

Chcesz poznać więcej ciekawostek na temat mchu chrobotka? Czytaj również: Mech chrobotek – poznaj 5 faktów na jego temat

Wspaniałe okazy mchu chrobotka, które możesz wykorzystać komponując swój las w słoiku znajdziesz w naszym sklepie. Zakupisz u nas zarówno mech chrobotek w doniczce, jak i obrazy z mchu chrobotka poduszkowego.

Pamiętaj, że istnieje wiele innych roślin bezpiecznych dla alergików, np. skrzydłokwiat, kaktusy i inne sukulenty.