Blog

Bonsai drzewko – do jakiego wnętrza pasuje?

W naszym sklepie mamy wiele nowych roślinnych nabytków. Wśród nich znajdziemy bonsai, które zachwyca swoim nietypowym wyglądem. Prostota tej rośliny i minimalistyczne doniczki, w które zazwyczaj jest wsadzana, robią ogromne wrażenie na wszystkich miłośnikach dobrego smaku. Zobacz, w jakich mieszkaniach, drzewko bonsai sprawdzi się najlepiej.

Drzewko Bonsai w doniczce – minimalizm przede wszystkim

Sztuka Bonsai opiera się na proporcjach, umiłowaniu asymetrii i ascetycznych rozwiązaniach. Taki sposób pielęgnacji drzewek bonsai wynika z buddyjskiej tradycji Japonii. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule: Bonsai – drzewko z historią

Dlatego bonsai jest dedykowane osobom, które cenią sobie minimalizm, nie lubią przesadnych dekoracji i potrafią dostrzec piękno w czasem nieuporządkowanej naturze. Pamiętaj jednak, że taka roślina nie wymaga zbyt wiele czasu na pielęgnację.

Jeżeli więc chcesz zakupić drzewko bonsai do domu nie musisz się obawiać, że opieka nad tą rośliną zajmie Ci wiele czasu i energii. Wręcz przeciwnie, np. drzewko bonsai fikus jest jedną z najmniej wymagających roślin. Mniej zainteresowania potrzebuje chyba jedynie mech chrobotek, którego nawet nie trzeba podlewać. Szczegółowe wyjaśnienia znajdziesz w naszym artykule: Mech chrobotek – poznaj 5 faktów na jego temat

Hodowla roślin w stylu bonsai, przynajmniej jeśli chodzi o niektóre gatunki, takie jak wspomniany fikus, nie wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Jest więc realizacją zasad minimalizmu – nie tylko w kontekście kompozycji, ale również w obszarze systematycznej pielęgnacji.

Do jakich wnętrz pasuje bonsai?

Drzewo Bonsai jest rośliną dość uniwersalną. Właśnie dzięki swojej prostocie sprawdzi się nie tylko w modernistycznie i nowocześnie urządzonych przestrzeniach, ale również w bardziej tradycyjnych wnętrzach. Roślinkę możesz postawić zarówno w salonie, jak i w przedpokoju, w kuchni i w sypialni, a nawet na biurku w pracy.

Roślina będzie pasować praktycznie wszędzie. Nieco większe okazy można ustawić w przestrzeniach o większym metrażu, te mniejsze zmieszczą się również do małej łazienki. Bonsai uświetni każdą przestrzeń. Pamiętaj, by zapewnić swojej roślince odpowiedni dostęp do światła. Umieść ją w miejscu widnym, ale nie bezpośrednio na parapecie, gdzie słońce pada najmocniej. Nie narażaj swojej rośliny bonsai na przeciągi. Postaraj się znaleźć w miarę neutralne miejsce w domu. Drzewko Bonsai na pewno odwdzięczy się pięknym wyglądem.

Drzewko Bonsai – cena

Ceny prawdziwych drzewek Bonsai są dostosowane do możliwości praktycznie każdego klienta. Wspaniałe duże Bonsai, o długości ponad 30 cm, można zakupić za kilkadziesiąt złotych. Nieco mniejsze okazy, np. drzewko fikus bonsai 26 cm, są dostępne już poniżej 30 zł.

Warto zapoznać się z naszą pełną ofertą i dobrać roślinę typu Bonsai wedle własnych potrzeb. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy.